Komputerowy detektyw - Jeremy Kubica
Dane uploadu:
Rozmiar: 27 MB
Format: pdf
Język: polski
Gatunek: informatyka
Rok: 2017
Opis:
Oto Franek Runtime – skompromitowany eks-komisarz, bezduszny detektyw, ekspert poszukiwań. Gdy komenda główna policji zostaje obrabowana, to Franek Runtime i jego niezwykłe umiejętności pozwolą schwytać winnych. W tym opowiadaniu kryminalnym dowiesz się jak korzystać z narzędzi algorytmicznych, aby rozwiązać sprawę. Franek Runtime binarnie przeszukuje łodzie przemytników, śledzi szpiegów za pomocą drzewa wyszukiwań, ucieka z więzienia dzięki przeszukiwaniu w głąb i otwiera zamki priorytetową kolejką. W towarzystwie początkującej, przemądrzałej posterunkowej Notacji i gapowatego Protokoła Skarpety (Socks) podąża tropem spiskowców za pomocą wyszukiwania pierwszy-najlepszy.
Każdy rozdział ujawnia przed nami ekscytujące zwroty akcji wraz z nowymi pomysłami na algorytmy i omówieniem ich strony technicznej.
Świetna książka dla studentów informatyki i detektywów amatorów. Komputerowy detektyw to nauka algorytmów pełna fascynujących przygód.
Śledząc misje Franka Runtime nauczysz się:
- algorytmów związanych z wyszukiwaniem pierwszy-najlepszy i w głąb, iteracyjnym zgłębianiem problemów, równoległością, wyszukiwaniem binarnym i wiele więcej
- podstawowych zasad obliczeń komputerowych jak łańcuchy, macierze, stosy i kolejki
- jak adaptować algorytmy wyszukiwania do nietypowych struktur danych
- najbardziej wydajnych algorytmów używanych w danej sytuacji oraz zasad stosowania zdroworozsądkowych metod heurystycznych.
Kod: |
Treść widoczna tylko dla użytkowników forum Warezisko.net
Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp bez limitów.
|